Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKahramanlarLatest imagesAramaTerimlerCanlı YayınKayıt OlGiriş yap
Kahramanlar

Carry & Semi-Carry & Hard-Carry Hakkında Herşey WindowsindirCarry & Semi-Carry & Hard-Carry Hakkında Herşey LinuxindirCarry & Semi-Carry & Hard-Carry Hakkında Herşey Osxindir

Boyut: 1.70 GB Şuanki Sürüm: 3.1.0.1 İndirme Sürümü: 3.1.0

Carry & Semi-Carry & Hard-Carry Hakkında Herşey Hontekrarkayitformu_zps7fdb70dd

Carry & Semi-Carry & Hard-Carry Hakkında Herşey

YazarMesaj
RawsLy
HoNTR
HoNTR
RawsLy

Burç Burç : Koç
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 132
Kayıt Tarihi Kayıt Tarihi : 29/10/12
Yaş Yaş : 30
Nerden Nerden : İstanbul

Carry & Semi-Carry & Hard-Carry Hakkında Herşey Empty
MesajKonu: Carry & Semi-Carry & Hard-Carry Hakkında Herşey   Carry & Semi-Carry & Hard-Carry Hakkında Herşey Icon_minitimePaz Ara. 09, 2012 6:14 am

CARRY!

Açıklama
"Carry" oyunda çok kullanılan bir terimdir. Türkçe olarak karşılığı "taşımak, kaldırmak, götürmek" şeklindedir. Oyunda da oyunu taşıyan karakterlere "Carry" deniyor. Bazen "Semi-Carry" ve "Hard-Carry" ifadeleri de görürsünüz. "Semi-Carry" karakterler "Carry"lerden daha zayıf olan ve onlara yardım edecek olan karakterlerdir. "Hard-Carry" ise "Carry"lerden daha güçlü olan ve uzun sürelerde tek başına oyun çevirebilecek olan karakterlerdir. "Carry" özelliği taşıyan karakterlere oyunda gerçekten büyük bir görev düşüyor. Bir çok defa oyun çevirebilirsiniz. Çok etkili bir karakterdir. Aşağıda sorular eşliğinde size "Carry" terimini anlatmaya çalışacağım.

Hangi karakterler "Carry" özelliğini taşır?
Oyunda bir çok "Carry" karakter vardır. Bunlar genelde "Agility" özelliğinde olan karakterdir. Ama tabiki "Strenght" ve "Intelligence" özelliğinde olup da "Carry" olan karakterler de vardır. Öncelikle "Legion" takımının "Semi-Carry", "Carry" ve "Hard-Carry" karakterlerine bakalım.

Not: Heroes of Newerth'ın karakter sırasına göre hazırlanmıştır. Yani en baştaki karakter en iyi "Carry"dir şeklinde bir sıralama yoktur.

Öncelikle Semi-Carry karakterlere bakalım.

SEMI-CARRY KARAKTERLER

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Alıntı :
Armadon hard-tank olmasının yanında bazı oyunlarda Semi-Carry şeklinde oynayıp oyunları çevirebiliyor ve Hard-Carry ya da Carry karakterleri tanklayıp yardımcı olabiliyor. Bu oyun başında olmasa bile oyun sonlarında karşıda Hard-Carry bir karakter yoksa çok etkili oluyor.
Hammerstorm çok iyi bir Ganker olmasının yanında ultisi sayesinde Semi-Carry olarak oynayabiliyor. Ben pek tavsiye etmesem de bazı oyunlarda Elder Parasite itemiyle çok etkili bir karakter olabiliyor.
Keeper of the Forest Carry olabilecek kabiliyette. Fakat genelde Junger oynadığı için oyunda pek bulunmuyor. Bu da onu Carry'likten uzaklaştırıyor. Semi-Carry şeklinde oynayabileceğini düşünüyorum.
Legionnaire da Junger olduğundan ve Portal Key olmadan pek etkili olamadığından Semi-Carry ve Initiator şeklinde oynayabilir. Ama Carry ya da Carry'den daha iyi olamaz.
Pandamonium 4 tane aktif yeteneğinin olması yanında devamlı güçlenen 1.yeteneği sayesinde Semi-Carry şeklinde oynayabilir. Bu karakter de çok etkili ama bence Carry olabilecek düzeyde değil.
Rampage süper Ganker olmasının yanında Semi-Carry şeklinde de oynayabilir. 2.pasif yeteneği ona atak veriyor bunun yanında aktifleştirince rakibi yavaşlatıyor. 3.pasif yeteneği rakibe etkili bir hasar veriyor. Carry şeklinde olmasa bile Semi-Carry, Ganker, Initiator olarak oynayabilir.
Berserker daha çok birebirde etkili olan bir karakter olmasına karşın Semi-Carry, Tank şeklinde oynayabilir. Ama Carry olabileceğini düşünmüyorum.
Zephyr konusunda çok kararsızdım. Çünkü oyun şeklinde göre Carry ya da Semi-Carry olabileceğini düşünüyorum. Oyunda Hard-Carry varsa Zephyr'ın Semi-Carry, Tank şeklinde oynayabileceğini düşünüyorum. Yoksa Carry, Semi-Tank şeklinde oynar diye düşünüyorum.
Engineer'ı genelde Support kategorisinde görürüz. Ama bazı oyunlarda kastığı itemlar ile Semi-Carry, Initiator şeklinde oynadığını da görmüştüm.
Master of Arms ulti yeteneği sayesinde Support oynabiliyor. Bunun yanında kastığı itemlar ile Semi-Carry olarak da oynayabiliyor.
Artillery kendisine atak vermesi, yüksek atak range'i olması gibi yeteneklerinden dolayı Semi-Carry şeklinde oynayabilir. Bu karakterin de Carry şeklinde oynayabileceğine inanmıyorum.
Pyromancer 3.yeteneği sayesinde oyunda Semi-Carry olma özelliğini taşıyor. Bunun yanında Ganker, Nuker olması da gözden kaçmıyor tabiki. Gerçekten çok iyi bir karakter diyebilirim.
Vindicator'ın oyun başında soğutan iyi bir yeteneği var. Onun yanında yüksek range ve daha çok vurmasını sağlayan yeteneğiyle oyunda iyi bir Semi-Carry olabiliyor. Carry olduğunu da görmüştüm. Ama çok nadiren.
Aluna stun yeteneğini kullandıktan sonra iyi bir atak hızına kavuşuyor. Bunun yanında kasmasını kolaylaştıran ultisi ve 1.yeteneği sayesinde de Semi-Carry olarak oynayabiliyor.
Slither bildiğiniz gibi hem nuker hem de Semi-Carry şeklinde oynayabiliyor. Verdiği yüksek hasarla birlikte kasma sıkıntısıda çekmeyen bir karakterdir.
Defiler oyun başında 1.yeteneği ile çok rahat soğutan bir karakterdir. Ultisi de onu Semi-Carry yapıyor.

CARRY KARAKTERLER

Alıntı :

Solstice her şekle giriyor. Sabahları Junger, akşamlar Ganker oluyor. Oyun ortasına doğru rahat kasıyor ve Carry görevini üstlenebiliyor.
Zephyr'ı Semi-Carry grubuna da almıştım. Kasılan itemlara göre görev alır Zephyr.
Valkyrie oyundaki zevkli Carry'lerden biridir. Etkili yetenekleri ve atak hızı sayesinde iyi bir Carry oluyor.
Emerald Warden da çok iyi Carry olabilir. 1. ve 2. yeteneği sayesinde rakiplerini eziyor aynı zamanda ultisiyle de çok rahat rakiplerini oyundan soğutabiliyor.
Grinex bildiğiniz gibi yeni çıkan Ganker, Carry karakteridir. Karakteri çok bilmediğim için yorum yapamayacağım.
Forsaken Archer stun ve çıkardığı iskeletlerle etkili bir Carry oluyor. Ultisinin değişmesinden sonra daha da etkili oldu.
Fayde itemlarına göre Nuker ya da Carry oluyor. Eğer Steamboots ve Firebrand çıkarsanız Carry olursunuz. Codex çıkarsanız Nuker olursunuz. Ben Carry'yi tercih ediyorum genelde. Ama tabi herşey oyununa göre oluyor. Carry gerekirse Carry, Nuker gerekirse Nuker.
Gemini'yi çok görmedim ama bir kaç kere Carry oynadığını gördüm. O karakterin Semi-Carry olduğunu düşünmediğim için Carry kategorisine aldım.
Shadowblade bir çok göreve girebiliyor. Initiator, Tank, Carry hepsi oluyor yani.
Gunblade slow'u, kendisine verdiği kalkanı, yakınlaştığında kritik vurması bunun yanında ultisinin stunuyla çok iyi bir Carry oluyor.
Puppet Master Intelligence karakteri olmasına rağmen iyi bir Carry oluyor. 3.yeteneğinin kritiği, ultisinin verdiği yüksek hasar ve disable yetenekleriyle gerçekten etkili bir Carry oluyor.
Wretched Hag sevdiğim karakterlerden biridir. Onun da hızlı dolan yeteneklerinin yüksek hasarıyla Carry olarak oynuyor. Aynı zamanda çok etkili bir Ganker'dır.
Doctor Repulsor disable yeteneği ve yeteneklerini kullandıkça aktifleşen 3.yeteneği sayesinde etkili bir Carry oluyor. Aynı zamanda ordan oraya atlayarak çok iyi bir Ganker oluyor.

HARD-CARRY KARAKTERLER

Alıntı :
Predator Ganker, Nuker, Tank, Initiator olmasının yanında aynı zamanda Hard-Carry'dir. Doğru itemlarla çok güçlü bir Late Game herosu olabiliyor.
Gladiator Tank, Ganker ve aynı zamanda Hard-Carry'dir. Predator gibi doğru itemlar kasarsanız çok etkili bir karakter oluyor.
Night Hound herkesin bildiği gibi Backstab skillinin yanında Silence skilliyle çok etkili bir karakter. Devamlı görünmez olması da ayrı bir güzelliği.
Swiftblade Late Game'in Hard-Carry karakteridir. Oyun başında da sonunda da çok rahat kasıyor. Ultisi onu oyun sonuna kadar etkili kılıyor.
Moon Queen'de oyun başında oyun sonunda rahatlıkla kasıyor. Ayrıca ultisi sayesinde birebirde karşısına kimse çıkamıyor.
Wildsoul çok fonksiyonlu bir Late Game herosudur. Ganker olabilir. Aynı zamanda Junger da olabilir. Size tavsiyem tüm oynanış videolarını izleyin.
Magebane için diyecek birşey yok. Late Game'de karşısında durabilecek çok az karakter var.
Nomad ile oynadığınız oyunlarda kesinlikle zevk alırsınız. Gerçekten oyun başında da oyun sonunda da çok güçlü bir karakter. Son gelen güncellemede gerçekten çok güçlü oldu.
Scout çok çabuk ölen ama çok da çabuk öldüren bir karakter. Oyundaki en iyi Hard-Carry'lerden biri diyebilirim.
Silhoutte oynaması zor olmasına karşın iyi oynandığı zaman süper bir Carry oluyor. Doğru itemlarla önünde durmak çok zor.
Monkey King zorluk açısından en zor karakterlerden birisidir. Skilleri doğru kullanıp itemları doğru kastığınızda çok etkili bir karakter oluyor.
Draconis ultisini açtığında onu koruyan birisi olsun yeter. Gerisini ona bırakın.
Warbeast Strenght herosu olmasına rağmen çok güçlü bir Hard-Carry. Ormanda kasılan bir herodur. Oyun başlarında pek göremezsiniz ama oyun sonunda da unutamazsınız.
Maliken de aynı şekilde Strenght olmasına rağmen çok güçlü bir Late Game Hard-Carry karakteridir. Oynaması da zevklidir hani.
Chronos oynaması zor karakterlerden biridir. Çünkü ultisini düzgün atmazsanız çok kötü şeyler olabilir. Ama çok güçlü bir Hard-Carry'dir.
Blood Hunter doğru itemlarla güçlü bir Carry olabiliyor. Bazen Codex falan kasıyorlar kesinlikle tavsiye etmiyorum. Sonuna kadar eziyor olsanızda kasmanızı önermiyorum. Onun dışında çok rahat Hard-Carry diyebiliriz.
Soulstealer dikkatli oynarsa oyun sonunda kimse önünü tutamaz. Oyun başında çok dikkatli oynaması lazım.
The Dark Lady ile Late Game'de 500'den fazla atağı görebilirsiniz. Hardcore-Carry karakterdir.
The Madman devamlı görünmez olan ufak tefek bir karakterdir. Ama küçük olduğuna bakmayın Hard-Carry'dir kendisi.
Arachna oyun başında ortaya gittiğinde rakibinden önce 6. seviyeye gelip kill alırsa önünü zor tutarlar.
Corrupted Disciple da oyundaki Hard-Carry karakterlerden biridir. Kastığında çoğu karakteri rahatça ezebiliyor.
Sand Wraith doğru itemlarla çok rahat oyunu çevirebilir. Tank olarak da oynayabilen bu karakter gerçekten Late Game'in güçlü karakterlerinden biri.
Tremble ismi gibi deprem gibi bir karakter. Late Game'de eğer doğru itemlar kastıysa çok etkili olabiliyor. Ama söylediğim gibi itemlar oyuna göre olmazsa çok çabuk ezilen bir karakter oluyor.
Flint Beastwood herkesin de bildiği gibi oyundaki en yüksek rangeli karakter. Oyun başında da sonunda da çok etkili bir karakter. Sadece biraz dikkatli oynamalısınız.
Dampeer oynaması çok zevkli olan çok güçlü bir Nuke, Carry karakterdir. Rahatlıkla Hard-Carry olabilir.
https://hontr.yetkin-forum.com

Carry & Semi-Carry & Hard-Carry Hakkında Herşey
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Merhaba , sitenin geliştirilmesi hakkında önemli !