Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKahramanlarLatest imagesAramaTerimlerCanlı YayınKayıt OlGiriş yap
Kahramanlar

Stack ve Pull [Videolu ve Resimli Anlatım] WindowsindirStack ve Pull [Videolu ve Resimli Anlatım] LinuxindirStack ve Pull [Videolu ve Resimli Anlatım] Osxindir

Boyut: 1.70 GB Şuanki Sürüm: 3.1.0.1 İndirme Sürümü: 3.1.0

Stack ve Pull [Videolu ve Resimli Anlatım] Hontekrarkayitformu_zps7fdb70dd

Stack ve Pull [Videolu ve Resimli Anlatım]

YazarMesaj
RawsLy
HoNTR
HoNTR
RawsLy

Burç Burç : Koç
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 132
Kayıt Tarihi Kayıt Tarihi : 29/10/12
Yaş Yaş : 30
Nerden Nerden : İstanbul

Stack ve Pull [Videolu ve Resimli Anlatım] Empty
MesajKonu: Stack ve Pull [Videolu ve Resimli Anlatım]   Stack ve Pull [Videolu ve Resimli Anlatım] Icon_minitimeC.tesi Kas. 17, 2012 6:40 am

Alıntı :
Stack ve Pull oyundaki sağlam stratejilerden biridir. Özellikle supportların, carry herolarını daha rahat, daha çok Exp ve Altın almasını, bunun yanında rakibin creeplerden Exp kaybetmesini sağlar. Her yönden artısı olan bu sistemin oyundaki en iyi stratejilerden biri olduğunu söyleyebilirim. Stack ve Pull ayrılmaz ikilidir.

PULL

1. Pull nedir?
    Pull Türkçe'de "Çekme" anlamına gelir. Yani tarafsız creeplerin belli bir süre boyunca sizi takip etmesini sağlamaktır. Genelde ilk kuleye en yakın creepler çekilir.

2. Pull ne işe yarar?
    Pull sayesinde kendi creeplerinizin ilerlemesini -Push- engellersiniz. Daha çok Exp ve para kazanırsınız. Carry heroları daha iyi kasar.

3. Pull nasıl yapılır?
    Yapılışı çok zor değildir. Kulenin yakınında bulunan ormandaki creeplerin önünde sizi farketmeyecek şekilde bekliyoruz. Kendi creeplerimiz kuleye yaklaştıklarında creeplere atak yapıyoruz ve çekmeye başlıyoruz. Yani saniye XX:13 yada XX:43 civarında olduğunda atak yapıyoruz. Tarafsız creeplerimiz kendi creeplerimizle karşılaştıklarında birbirlerine saldıracaklardır. Tarafsız olanlar kendi bölgelerine geri dönmek isteyecek ve sizin creepleriniz onları takip edecektir. Bu sayede pull yapmış olacaksınız.

4. Hangi durumlarda pull olmaz?
    Eğer tarafsız creepleri çok erken yada çok geç çekerseniz pull olmayacaktır. Zaman kaybetmiş olacaksınız. Creeplerin gelmesini belli bir süre beklemeliyiz.

5. Kimler pull yapar?
    Support heroları pull yapar. Carry heroların pull ile zaman kaybetmesini doğru bulmuyorum. Support heroların işidir yani.
STACK

1. Stack nedir?
    Stack Türkçe'de "Yığın, Küme, yığmak, istiflemek, istif" anlamlarına gelir. Siz kısaca tarafsız creeplerin ikiye katlanması olarak bilin. Legion ve Hellbourne'de kulenin en yakınındaki tarafsız creepler genelde ikiye katlanır. Bunun yanında ormanda kasan herolar tüm ormanı stackleyebilir.

2. Stack ne işe yarar? Faydaları nelerdir?
    Stack'in bir çok faydası vardır. Fazladan Exp ve para kazanabilirsiniz. Daha hızlı kasmanızı sağlar. Support oynayan herolar carrylerin daha iyi kasması için stack yapar. Rakibin Exp ve para kaybetmesini sağlar.

3. Stack nasıl yapılır?
    Yapılışı çok basittir. Ormandaki tarafsız creeplerin önünde size saldıramayacak, farketmeyecek şekilde bekleyin. Oyun saniyesi XX:53 yada XX:54 olduğunda creeplere atak yapın. -Sabahsa atak yapmanıza gerek yok yanlarına yaklaşın onlar takip eder. - Atak yaptıktan sonra sizi takip etmelerine izin verin. Saniye XX:00 olana kadar takip ettirin. XX:00 olduğunda onlar kendileri bırakacaktır peşinizi. Ormana tekrar dönüp baktığında çoğaldıklarını göreceksiniz.

4. Nereler stacklenebilir?
    Ormanda bulunan tüm tarafsız creepler stacklenebilir. Ama Antlore Healer'ın bulunduğu creepleri çekerken dikkat etmeniz gerek. -Antlore Healer en zayıf creeplerin çıktığı yerde çıkar. Heal yapan creeptir.- Atak yaptığınız creep Antlore Healer olmalı. Yanındakilere atak yaparsanız Antlore Healer onların canlarını doldurmaya çalışacaktır ve sizi takip etmeyecektir. Sonuçta stack yapamayacaksınız. Sadece bu creepe dikkat etmelisiniz.

5. Hangi durumlarda stack olmaz?
    Eğer stack yapılacak yerde herhangi bir "Ward" dikiliyse stack yapamazsınız. Bu da oyundaki farklı bir taktiktir. Wardlar stackleri engeller. Bunun yanında üstte de belirttiğim gibi Antlore Healer sizi takip etmezse stack olmaz. Çok geç yada çok erken creepleri çekersenizde stack olmaz. Creepleri çekerken birini hemen öldürürseniz de stack olmaz. Stack yapılacak yerde herhangi bir creep yada hero olursa da stack olmaz.

6. Kimler stack yapar?
    Genelde ormanda kasan herolar stack yapar. Bu onların daha çok para kazanmasını ve daha hızlı kasmalarını sağlar. Bunun yanında support herolarda arkadaşlarının daha hızlı kasması için stack yapar. Stack yapan başlıca herolar: Legionnaire, Amun-Ra, Keeper of the Forest, Predator, Solstice, Midas, Pyromancer, Zephyr, Silhoutte, Draconis, Maliken, Lord Salforis, Soulstealer, Soul Reaper, Dampeer, kısa köşelerde bulunan support heroları stack yapıp hızlı kasabilecek herolardır.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Alıntı :
Aşağıdaki resimlerden de anlayacağınızı umuyorum.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

En son RawsLy tarafından Paz Kas. 18, 2012 11:28 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi (Sebep : Videolu ve Resimli Anlatım Eklendi)
https://hontr.yetkin-forum.com

Stack ve Pull [Videolu ve Resimli Anlatım]
1 sayfadaki 1 sayfası